Skip to main content

Inwestowanie w Wielkiej Brytanii z Polski, Czech i innych krajów CEE

Rozumiemy Wasze potrzeby

Jesteśmy wiodącą firmą doradztwa podatkowego, księgowego i biznesowego z siedzibą w Londynie i od wielu lat wspieramy biznesy pomiędzy Wielką Brytanią a różnymi państwami Europy.

Nasz zespół ekspertów ds. globalnej ekspansji rozumie problemy,  które doświadcza Twoja firma podczas procesu globalnego rozprzestrzenienia się na nowe tereny

Niezależnie od tego, czy jesteś zaangażowany w ekspansję na dużą skalę w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy innych krańcach świata, szukasz nieruchomości do inwestycji, czy też masz nadzieję przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii z rodziną, nasza bogata wiedza pomoże Ci postawić tu nowe fundamenty, jednocześnie wykorzystując każdą okazję by odnieść sukces.

Ponadto pomogliśmy wielu brytyjskim firmom usytuować się w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pomagamy również firmom z Wielkiej Brytanii w zatrudnianiu pracowników zdalnych na danych terytoriach, aby spełniały wymogi kadrowe w Wielkiej Brytanii.

Nasi pracownicy, Twoi partnerzy

Nasze porady są prowadzone przez partnerów i elastycznie dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb - niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Wielkiej Brytanii, czy potrzebujesz pomocy przy ekspansji na większą skalę na innych terytoriach.

Otrzymasz indywidualną obsługę i dedykowanego menedżera, który będzie pełnił funkcję bezpośredniego punktu kontaktowego w przypadku jakichkolwiek pytań, które możesz mieć we wszystkich liniach usług Blick Rothenberg związanych z Twoim konkretnym projektem.

Jak możemy pomóc

Nasze doradztwo połączy wiedzę specjalistyczną z zakresu międzynarodowych podatków, księgowości, wynagrodzeń i podatków ekspatriantów, aby wesprzeć Cię w coraz bardziej złożonym środowisku globalnym.

Zapewniamy wsparcie w kwestiach obejmujących delegowanie pracowników do Wielkiej Brytanii, pomagamy w zakresie podatku VAT związanych ze sprzedażą towarów lub usług oraz w zakładaniu lokalnej obecności w Wielkiej Brytanii.

Nasze porady obejmują następujące obszary:• Audyty i zapewnienia podatkowe• Krztałtowanie firmy• Podatek od osób prawnych / efektywne podatkowo wejście na rynek• Globalnej mobilnosci usługi podatkowe • Sporządzanie sprawozdań finansowych• Obsługa zapytania lub dochodzenia urzędu podatkowego Wielkiej Brytanii (HM Revenue & Customs)• Międzynarodowa struktura podatkowa• Pomoc przy  połączeńiach i przejęćiach firmowych• Zlecone usługi księgowe• Rejestracja i zgodność płac (w tym korzyści)• Indywidualne planowanie podatkowe i przestrzeganie przepisów prawnych•  Zakładowy plan kont • Ceny transferowe• Usługi w zakresie podatku VAT i ceł

Globalnie połączeni

Dzięki naszemu powiązaniu z Allinial Global, siecią składającą się z ponad 240 wiodących firm księgowych i doradztwa biznesowego w ponad 80-ciu krajach, zapewniamy międzynarodowe porady - zapewniając, że gdziekolwiek jesteś, możemy być na wyciągnięcie ręki, aby pomóc Wam rozszerzyć się na wiele innych rynków.

Życzymy wszelkich sukcesów na drodze do globalnej ekspansji – zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią, i jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje strategiczne cele.

Jeśli masz pytanie dotyczące wymagań związanych z globalną ekspansją, skontaktuj się już teraz, aby porozmawiać z doradcą.

Your guide to establishing a business in the UK

The UK continues to break records for attracting foreign direct investment and remains a key jurisdiction for groups expanding internationally. We have developed this guide to provide practical information on the UK tax and accounting implications of setting up and running a UK business.

Insights

04 October 2022

The impact of the UK Government’s Mini Budget on international businesses

Kwasi Kwarteng delivered a financial statement that reversed years of socio-centric policy. How will these changes impact international businesses?

Tax alert – new TP Documentation Requirements in UK 02 August 2022

Tax Alert – New transfer pricing documentation requirements in UK

Andy Briggs explores the new legislation and what is required of the businesses that are affected

Creating a safe and reliable energy partnership 01 April 2022

Scotland is positioning itself as a global player for the export of green hydrogen

The Minister President of the German State of Lower Saxony headed up a visit to London and Edinburgh to discuss a closer economic cooperation.